اخبار,اسلایدر (اخبار مهم),شاهرود

بازدید فرمانده سپاه استان سمنان از واحد شاهرود

  • ۲۵ تیر, ۱۳۹۳
  • شماره خبر:1212

مسئول موسسه هنرهای رقومی(دیجیتال) بسیج شهرستان شاهرود از بازدید سردار محمد تقی شاهچراغی ازاین مرکز خبر داد.

IMG_7403

سجاد حیدر زاده  با تاکید بر این که تولید انیمیشن یکی از ملزوماتی بود که طی این سال ها، کمبود آن در استان سمنان کاملا احساس می شد افزود: اولین سنگ بنای کارگاه انیمیشن شهرستان شاهرود به همت مسئولین و اعضاء در سال 1384 گذاشته شد این کارگاه با همت و پشتکار حوزه هنری  شهرستان شاهرود تاکنون موفق به تولید بیش از 20 اثر از جمله: گلدان زیبا، سلامی به روح الله، وقتی قلب ها می رقصند، دیوار و … گردیده است که در بسیاری از جشنواره های منطقه ای و کشوری مانند جشنواره انیمیشن رضوی، جشنواره عمار، انجمن سینمای جوانان ایران، جشنواره رحمت و … برگزیده شده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف این مرکز طی این سال ها، تبدیل شهرستان شاهرود به مرکز انیمیشن استان بوده و این واحد، در دو بخش آموزش و تولید شروع به فعالیت کرده، در حال حاضر، گروهی 15 نفره در اختیار داشته و از تمامی افرادی که به این هنر علاقه مند هستند، دعوت می نماید تا با دیدن آموزش های لازم، در گروه تولید این موسسه قرار گیرند.

IMG_7427

حیدرزاده با بیان این که انیمیشن یکی از تاثیر گذارترین ترین نمونه های هنری است که امروزه مخاطبان و علاقمندان زیادی رو به خود جذب کرده افزود: ما تا کنون موفق به تولید بیش از 10 اثر شده ایم  و این آثار موفقیتهای زیادی در جشنواره های منطقه ای و کشوری کسب کرده اند و ما در حال حاضر پروسه تثبیت کارگاه را پشت سر گذاشتیم و به پیشرفت آن فکر می کنیم.

مدیر موسسه هنرهای رقومی(دیجیتال) بسیج واحد  شهرستان شاهرود با بیان  این که مهمترین هدف ما آموزش نیروهای متخصص و کارآمد در این حوزه است گفت: فرهنگ سازی و آسیب شناسی گیم و بازی های رایانه ای و همچنین ساخت انیمیشن 20 دقیقه ای شهید حسین غنیمت پور  به عنوان شهید شاخص کشوری را در دست اقدام داریم.

IMG_7431

حیدرزاده همچنین با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شیعه باید از مهمترین شیوه‌های تبلیغ، برای پیش‌برد اهداف اسلام استفاده کند، افزود: در این مرکز تمامی فعالیت‌های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و دیجیتال انجام خواهد شد سخن مقام معظم رهبری چراغ راهی در این مسیر خواهد بود.

وی در خاتمه گفت: ما برای آینده نیز چشم اندازهایی در نظر گرفتیم، در واقع در این چشم اندازها به دنبال افزایش ظرفیت و ارتقا انیمیشن از لحاظ کیفی و کمی در سطح استانی و کشوری هستیم، همچنین می خواهیم تا یک گروه حرفه ای انیمیشن را پایه گذاری کنیم و به دنبال آن جذب این رشته در مدارس و دانشگاه ها وساخت انیمیشنهای بلند و عرضه آن در صد ا و سیمای استانی و کشوری را پیگیری نمائیم .

در این بازدید سردار محمد تقی شاهچراغی به همراه معاونت فرهنگی سپاه قائم آل محمد(ص) استان سمنان و فرمانده سپاه شهرستان شاهرود حضور داشتند.

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان