اخبار,اسلایدر (اخبار مهم),اقـلیــد

دلیران خلیج فارس بر روی خط تولید

  • ۲۴ شهریور, ۱۳۹۳
  • شماره خبر:1454

“دلیران خلیج فارس”  نام پروژه ی انیمیشن سینمایی و مجموعه داستانی می باشد که به توصیف دلاورمردی های دریاداران و مبارزان قهرمان خلیج همیشه فارس با محوریت حماسه آفرینی های  شهید نادر مهدوی می پردازد. همچنین در این مجموعه به آرمان دریادلان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران که جنگیدن و شکستن هیمنه پوشالین ناوگان نیروی دریایی آمریکا می باشد پرداخته شده است. به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای دیجیتال بسیج،علی براتی نویسنده و کارگردان این پروژه انیمیشن سه بعدی خاطر نشان شد که برای ساخت این انیمیشن از مشاوران نظامی، فرهنگی و سیاسی سطح اول کشور کمک گرفته شده است. وی افزود یک تیم 15 نفره فنی در حال تولید کار می باشند.

براتی با بیان اینکه تولید این مجموعه هزینه‌های بسیار کلانی در بر دارد  و گروه برای انجام کار با مشکلات مالی و سخت افزاری زیادی مواجه می باشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مرکز هنرهای رقومی بسیج از این کار حمایت کرده‌اند. البته مذاکراتی با نیروی دریایی سپاه و ارتش جهت پشتیبانی و تسریع در روند تولید صورت پذیرفته که امیدواریم با نظر مثبت آنها این اثر ماندگار با قوت و کیفیت بهتری عرضه شود.

امید است قسمت اول این مجموعه به نام سپاهیان ابرهه در خلیج فارس (برگرفته از فیلمنامه‌ای با همین نام از نادر طالب‌زاده) با محوریت حماسه‌آفرینی و شهادت سردار شهید نادر مهدوی تا پایان دی ماه سال جاری به اتمام برسد و توسط صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بر روی آنتن رود و  در جشنواره های معتبر پویانمایی ملی و بین المللی شرکت داده شود.

شهید نادر مهدوی  در مهرماه 1366 در جدال با ناو آمریکایی چندلر شجاعانه توانست که یک فروند هلی کوپتر پیشرفته آمریکایی را منهدم نماید. این شهید والا مقام پس از درگیری قهرمانانه و مجروح شدن به اسارت نیروهای ارتش آمریکا در می آید و پس از شکنجه در عرشه ناو یو اس اس چندلر به شهادت می رسد.

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان