اخبار

مهدی جعفری رئیس مرکز هنرهای رقومی بسیج در گفتگو با خبرگزاری ایکنا

  • ۱۱ دی, ۱۳۹۵
  • شماره خبر:5617

 

 

 

هنرمندان ناشناس در جشنواره دیده می‌شوند

مهدی جعفری رئیس مرکز هنرهای رقومی بسیج در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی گفت: هنرمندانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند می‌دانند که جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی به موضوعات ارزشی و انقلابی اهمیت بیشتری می‌دهد و نگاهش نسبت به دیگر جشنواره‌های مشاهد محتوایی است تا فنی.
وی افزود: جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، نگاهش جبهه انقلاب اسلامی است و هنرمندانی که در این جشنواره شرکت می‌کنند، باید در جریان باشند که با یک کار حرفه‌ای روبرو هستند و باید با پیام مناسب، حرف‌هایشان را بزنند و در نهایت یک کار خوب ارائه دهند.
دبیرجشنواره پویاگران انقلاب اسلامی تصریح کرد: در گذشته عده‌ای بر این تصور بودند که هنرمندان بسیجی کارهای بی‌کیفیتی را تولید می‌کنند، اما با ظهور مرکز هنرهای رقومی بسیج در تهران و شهرستان‌ها تلاش بر این شد تا این نوع نگاه تغییر کند و خودباوری در هنرمندان بسیجی ایجاد شود که می‌توانند اثر با کیفیت و در سطح ملی و بین‌المللی تولید کنند.
وی بیان کرد: از دیگر ضرورت‌های برگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی این است که هنرمندان بسیجی و انقلابی فرصتی برای دیده شدن پیدا می‌کنند. بسیاری از این هنرمندان در پای اسم‌های هنرمندان بزرگ شهرشان گم می‌شدند و فرصتی برای شناسایی‌شان نبود اما با برگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی این فرصت برای هنرمندان ناشناس بسیجی و انقلابی ایجاد می‌شود.
جعفری با اشاره به اختصاص موضوعاتی همچون انقلاب اسلامی و سبک زندگی اسلامی – ایرانی اظهار کرد: اخیرا در سینما شاهد هستیم سوژه‌هایی همچون انقلاب اسلامی دستخوش تولیدات شده است و باید گفت که این‌ها سوژه‌های نابی هستند و می‌توان با دقت در این سوژه‌ها ورود داشت و اثری فاخر را خلق نمود.
وی با اشاره به تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در اهداف جشنواره گفت: اگر جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی در مسیر تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری نبود، قطعا ورود نمی‌کردیم. زمانی که از ایشان شنیدیم که فضای مجازی تبدیل به قتلگاه جوانان شده است، عزم‌مان را جزم کردیم چراکه حرف بسیار سنگینی بود به مانند فرمایشات حضرت امام خمینی(ره) بود که در آن زمان فرمودند ایران در معرض خطر است و بلافاصله بسیج عمومی شکل گرفت و مردم جان‌شان را فدا کردند تا ایران قتلگاه جوانان خودش نباشد.
رئیس مرکز هنرهای رقومی بسیج تصریح کرد: مگر ما بسیجیان مرده باشیم که فضای مجازی قتلگاه جوانان ایران باشد و فرمایشات مقام معظم رهبری در این میان از بین برود. ما جانمان را کف دست می‌گیریم و همه داشته‌های‌مان را در فضای مجازی می‌گذاریم تا فرمایشات مقام معظم رهبری زمین نماند.
وی بیان کرد: در جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی تلاش‌مان را می‌کنیم تا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در فضای مجازی قدم برداریم و برای جوانان بسیجی انقلابی در حوزه فناوری‌های نوین، اشتغال زایی ایجاد کنیم و اقتصاد پویا را در این حوزه رونق دهیم تا جوانان بسیجی به این خودباوری برسند که در این حوزه می‌توانند به کسب و کار دست یابند.
جعفری اظهار داشت: در این جشنواره قطعا از هنرمندانی حمایت خواهیم کرد که پلن اقتصادی داشته باشند، درغیر این صورت پروژه‌شان تأیید نمی‌شود؛ چراکه سعی داریم برای جوانان اشتغال زایی کنیم و تولیدات‌شان بازگشت سرمایه داشته باشند.
وی افزود: ما جوانان توانمندی داریم که می‌توانند در این حوزه رونق اقتصادی را فراهم کنند و دیگر شاهد خروج ارز از کشور نباشیم. ما با وجود چنین جوانانی چرا باید شاهد خروج ۱۳۲ میلیارد تومان برای بازی کلش از کشور باشیم. درحالی که می‌توانیم این خودباوری را در جوانان ایجاد کنیم تا به تولید بومی دست یابیم.

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان