اخبار

گفتگو با مجتبی دیانتی دبیر بخش انیمیشن جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی

  • ۸ دی, ۱۳۹۵
  • شماره خبر:5570

 

 

 

خلاقیت؛ اصل مهم در جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی

 

دبیر بخش انیمیشن و موشن‌گرافیک جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی گفت: خلاقیت؛ مهم‌ترین اصل در جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی است و همین امر جشنواره را از دیگر جشنواره ها متمایز می‌کند.
مجتبی دیانتی، دبیر بخش انیمیشن و موشن گرافیک جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با خبرگزاری دبیرخانه جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، اظهار کرد: جشنواره محل گردهمایی فعالان انقلابی است، یکی از حمایت‌ها می‌تواند به لحاظ اقتصادی باشد اما شناسایی فعالان این حوزه و ضعف‌های آنها به لحاظ فنی و سخت‌افزاری از دلایل برگزاری جشنواره می باشد.
وی افزود: مشابه جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، عمار و پویانمایی در حال برگزاری است اما مهمترین تفاوت جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی با دیگر جشنواره‌ها در نوع حمایت‌ است. بسیاری از گروه‌ها تولید و خلاقیت دارند اما از امکانات کافی برخوردار نیستند و ما آنها را در بخش سخت‌افزاری‌ کمک می‌کنیم.
دبیر بخش انیمیشن و موشن‌گرافیک جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تولید بیش از یک هزار و هفتصد دقیقه توسط مرکز هنرهای رقومی بسیج، نشان از ظرفیت بالای مراکز است و البته برخی از مراکز مشغول به فعالیت هستند که کارکردهای تولیدی دارند و بسیار توانمند می باشند،این مراکز در ابتدا به لحاظ سخت‌افزاری دارای ضعف بودند که ما آنها را در این زمینه کمک نمودیم و در برخی دیگر از مراکز ما شاهد مراکزی بودیم که خلاقیت نداشتند و ما آنها در این زمینه یاری نمودیم.
وی بیان کرد: یکی از نکات جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، خلاقیت است و هنرمندان باید این مورد را مد نظر قرار دهند. همچنین تیم‌های تولید مراکز تجربیاتشان را برای یکدیگر و دیگر مراکز به اشتراک می‌گذارند درحالی که تیم‌های تولید در سراسر دنیا کمتر پیش می‌آید تا تجربیات‌شان را در اختیار یکدیگر قرار دهند.
دیانتی با اشاره به اختصاص موضوعاتی همچون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، سبک زندگی در جشنواره گفت: شاید در وهله اول افراد با مشاهده این موضوعات بر این تصور باشند که موضوعات شعاری است درحالیکه همین مو‌ضوعات می‌تواند برای هنرمندان ایجاد خلاقیت کند. همچنین با این موضوعات می‌توانیم تولیدات را به سمتی ببریم که کشورهای اطراف که با این مفاهیم و ارزش آنها آشنا نیستند، با زبان روز و براساس فهم و فرهنگ‌شان با آن آشنا شوند.
وی برگزاری جشنواره پویاگران انقلابی را در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر بومی‌ شدن تولیدات دیجیتال دانست و گفت: از زمانی که مقام معظم رهبری برای جوانان غرب اروپا نامه‌ای نوشتند و برایمان خاکریز جبهه فرهنگی را روشن کردند متوجه شدیم این خاکریز در اروپا و کشورهای غربی است؛ بنابراین باید برای آنها کار رسانه‌ای انجام دهیم که قابل فهم، پذیرش و انتقال باشد؛ بنابراین این جشنواره می‌تواند این کمک را به ما کند تا در این راستا قدم برداریم.

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان