اخبار,دسته‌بندی نشده

گفتگو با کیانوش دالوند، کارگردان انیمیشن ناسور

  • ۸ دی, ۱۳۹۵
  • شماره خبر:5578

 

 

 

ضرورت برگزاری جلسات برای حرکت‌های خودجوش هنرمندان

کیانوش دالوند، کارگردان انیمیشن ناسور در گفتگو با خبرگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی گفت: اگر بتوانیم در این جشنواره جلساتی داشته باشیم تا ضرورت برخی از موضوعات جشنواره را صادقانه برای هنرمندان تبیین کنیم و در نهایت احساسات‌شان برانگیخته شود،همین امر سبب می‌شود تا اثری که تولید می‌شود، اثری خودانگیخته و خودجوش باشد.

کیانوش دالوند، کارگردان انیمیشن ناسور، در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اشاره به ضرورت برگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی در حوزه رسانه‌های دیجیتال گفت: برگزاری این جشنواره سبب تشویق جوانان برای تولید آثار انقلابی می‌شود و البته پیش از موضوع باید اجازه دهیم تا روح انقلابی در هنرمند ایجاد شود تا اثرش بر اساس اعتقادات واقعی آن هنرمند باشد.
وی ادامه داد: اگر فضا را برای هنرمندانی که در این عرصه فعالیت می‌کنند، فراهم کنیم، قطعا هنرمندان در فضای آرام و در عین حال هدفمند فعالیت می‌کنند و جشنواره می‌تواند برایشان مفید باشد.
دالوند اظهار کرد: یک جشنواره را می‌توان براساس تعداد آثار و عمل‌گرایانه بودن برخورد با این آثار قضاوت کرد.اگر چنین جشنواره انقلابی را برگزار می‌کنیم باید حداقل به لحاظ کیفی، آثار رسیده از این ارزش برخوردار باشند. اگر چنین جشنواره‌‌هایی تداوم نداشته باشد و یا حمایت‌های ارزشمندی از هنرمندانش نشود، ممکن است جشنواره اثر منفی داشته باشد.
وی یادآور شد: اگر بتوانیم در جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، این احساس را ایجاد کنیم تا جوانانی که وارد این عرصه می‌شوند، به آثارشان بها داده شود و حمایت‌های جدی را از آنها داشته باشیم، قطعا شاهد نتایج مثبت جشنواره خواهیم بود.
دالوند با اشاره به اختصاص موضوعات ارزشی در جشنواره گفت: شاید اختصاص موضوعات ارزشی همچون انقلاب اسلامی و سبک زندگی در جشنواره بتواند فعالیت‌های هنرمندان را هدفمند کند اما واقعیت این است که هنرمندان باید جوشش درونی داشته باشند و از قبل این دغدغه را در هنرمند ایجاد کرد تا احساساتش برانگیخته شود و خودش درونا به این نتیجه برسد که سبک زندگیمان ایراد دارد و برای درست کردن سبک زندگی باید صادقانه به این نتیجه برسد.
وی ادامه داد: اگر هنرمند اعتقاد واقعی به کاری که می‌کند نداشته باشد، ممکن است در اثرش، گمراه شود و حتی در برخی از بخش‌های آثارش شاهد خودنمایی‌هایی باشیم. اگر بتوانیم در این جشنواره، جلساتی داشته باشیم تا ضرورت برخی از موضوعات جشنواره را صادقانه برای هنرمندان تبیین کنیم و در نهایت احساسات‌شان برانگیخته شود، همین امر سبب می‌شود تا اثری که تولید می‌شود اثری خودانگیخته و خودجوش باشد.
این کارگردان انیمیشن تصریح کرد: برگزاری جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، حرکت خوبی است و بنظرم اگر این جشنواره بتواند از حرکت‌های خودجوش حمایت کند تا هنرمندان در فضای فراهم شده بتوانند به بهترین نحو ممکن فعالیت کنند. قطعا نتایج فعالیت‌ها ارزشمند خواهد بود.
وی بیان کرد: در چند جلسه‌ای که با مرکز هنرهای رقومی بسیج داشتم در جریان فعالیت‌های‌شان هستم و انصافا برخی از فعالیت‌های‌شان شگفت‌زده‌ام کرده است. معتقدم مرکز می‌توانند با تمرکز بر حمایت از آثار ارزشی و دینی، زیرساخت‌ها و بسترهایی را فراهم کنند تا هنرمندان علاقه‌مند در این حوزه به فعالیت بپردازند.

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان