اخبار

گفتگو با دبیر بخش بازی‌های رایانه ای و نرم افزارهای چندرسانه ای جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی

  • ۱۴ دی, ۱۳۹۵
  • شماره خبر:5631

 

 

 

رضا صادقی در گفتگو با روابط عمومی جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی
“جشنواره در انتظار ایده‌های ناب هنرمندان در حوزه گیم است”
مدیر بخش بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه گفت: هنرمندان انقلابی بخش بازی‌نامه را جدی بگیرند چراکه این بخش فرصتی مناسب برای آن دسته از فعالان صنعت گیم است که توانایی تولید را ندارند و می‌توانند ایده‌های‌شان را به جشنواره ارسال کنند و مورد حمایت‌های مرکز هنرهای رقومی بسیج قرار بگیرند.

رضا صادقی، مدیر بخش بازی‌های رایانه‌ای ونرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی، در گفت‌وگو با با روابط عمومی جشنواره اظهار کرد: یکی از اهداف جشنواره ایجاد فرصت برای هنرمندان انقلابی است که به دلیل شرایط اقتصادی دیده نشده‌اند. این فرصت برای‌شان ایجاد می‌شود تا آثارشان را ارسال کنند و در بخش‌های مختلف مورد حمایت قرار بگیرند.
وی افزود: از حمایت‌هایی که می‌توان برای هنرمندان انقلابی انجام داد، حمایت‌های سخت‌افزاری و معنوی است. برای مثال آن گروه از بازی‌سازانی که قدرت اقتصادی تولید بازی راندارند، می‌توانند در بخش بازی‌نامه جشنواره شرکت کنند و مورد حمایت‌های جشنواره قرار بگیرند.
مدیر بخش بازی‌های رایانه‌ای و نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه جشنواره پویاگران انقلاب اسلامی با اشاره به اختصاص موضوعاتی همچون اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: اگر این تصور وجود دارد مبنی بر این که اختصاص این موضوعات، می‌تواند جهت‌دهی خاصی در تولیدات بازی و نرم‌افزار داشته باشد، اشتباه است اما اختصاص چنین موضوعاتی در جشنواره می‌تواند تلنگری برای هنرمندان انقلابی باشد تا در قالب‌های جذاب ورود کرده و اثری فاخر تولید کنند.
وی بیان کرد: یکی از اهداف جشنواره تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در بحث ایجاد جریان تولید بومی در حوزه‌های بازی‌های رایانه‌ای و تلفن همراه است. مرکز هنرهای رقومی بسیج تلاش خود را می‌کند تا بسترهایی را برای هنرمندان انقلاب فراهم کند تا آنها بتوانند آثار داخلی را در قالب‌های جذاب ارائه دهند.
صادقی ضمن ارائه آماری از آثار رسیده به جشنواره اظهار کرد: استقبال خوبی در بخش بازی‌های رایانه‌ای و تلفن همراه صورت گرفته و پیش‌بینی می‌شود در بخش بازی‌ها و نرم‌افزار حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ بازی و نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان