021 - 87 55 13 17

درباره ما

باسمه تعالی

بازی‌های ویدئویی و پویانمایی  به لحاظ تأثیرگذاری خود در زمینه فرهنگ‌ سازی، رشد و تکوین شخصیت فرهنگی و علمی و ایفای نقش‌های آموزشی و کمک آموزشی و همچنین پر کردن بخشی از اوقات فراغت گروه‌های سنی مختلف جامعه از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار می‌باشند. بنا به اهمیت مزبور،توجه بیش از پیش به برنامه‌ریزی برای تولید محصولات فرهنگی جدید (همچون بازی‌های ویدئویی ، پویانمایی و نرم افزارهای چند رسانه ای ) و اهتمام ویژه به امر نخبگان جهت شناسایی و ساماندهی آنان به منظور بهره‌گیری بهتر از این قشر ممتاز از ضرورت بالایی برخوردار است. موسسه هنرهای رقومی بسیج برای برنامه‌ریزی و حمایت از فعالیت‌های مرتبط در تمامی زمینه‌های فرهنگی، هنری و فنی صنعت بازی‌های ویدئویی ، پویانمایی و نرم افزارهای چندرسانه ای ، تأسیس شده است.

هدف این موسسه زمینه سازی و ترویج مبانی فرهنگی و هویت انقلابی ، اسلامی و ایرانی ، مقاومت ، دفاع مقدس و گسترش فرهنگ و تفکر بسیج در عرصه هنرهای رقومی می باشد که در این زمینه نیز اقدامات موثری در سال جاری انجام شده است.رونمایی از چندین محصول با محتوای انقلاب اسلامی ایران و همچنین پیگیری کردن مبانی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی و فرماندهی محترم سازمان بسیج مستضعفین،از جمله اهداف مرکز هنرهای رقومی(دیجیتال) در سال جاری بوده است.

از جمله وظایف موسسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱-استفاده از ظرفیت‌های موجود در کشور به منظور رشد و ارتقا صنعت هنرهای رقومی  در راستای اهداف بسیج
۲-تدوین استانداردهای لازم جهت بررسی کمی و کیفی ، در راستای برنامه حمایت از فعالان عرصه هنرهای رقومی.
۳-برنامه‌ریزی و حمایت از اجرای دوره‌های آموزشی و پژوهشی با هدف تقویت مبانی نظری، علمی و کاربردی اسلامی و ایرانی در حوزه هنرهای رقومی.
۴-حمایت و مشارکت در همایش‌ها و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای در حوزه هنرهای رقومی
۵-ایجاد زمینه وبرگزاری رقابت‌های علمی ، فنی ، فرهنگی و هنری میان دست‌ اندرکاران فعال در عرصه هنرهای رقومی به منظور ارتقا و رشد کمی و کیفی این صنعت در بسیج.
۶-تلاش در جهت توسعه همکاری‌های بین‌المللی به ویژه با کشورهای اسلامی در زمینه هنرهای رقومی

امید است که بتوان در راستای بیانات فرماندهی معظم کل قوا،حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) مبنی بر توجه ویژه به بخش فرهنگ و زمینه سازی هر چه بیشتر و بهتر برای صدور دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به سایر نقاط جهان،همکاری موثری با سایر تولید کنندگان و فعالان این عرصه داشته باشیم.

·

مهدی جعفری

مدیر مرکز هنرهای رقومی(دیجیتال)سازمان بسیج

·