بازی و نرم افزار

  • ۴ خرداد, ۱۳۹۵
  • شماره خبر:3168

بازی :

امروزه بازی‌های رایانه‌ای به لحاظ تأثیرگذاری خود در زمینه فرهنگ‌سازی، رشد و تکوین شخصیت فرهنگی و علمی و ایفای نقش‌های آموزشی و کمک آموزشی پر کردن بخشی از اوقات فراغت گروه‌های سنی مختلف جامعه از جایگاه ویژه‌ای و مهمی برخوردار می‌باشند. بنا به اهمیت مزبور، توجه بیش از پیش به برنامه‌ریزی برای تولید محصولات فرهنگی جدید (همچون بازی‌های رایانه‌ای مناسب و جذاب برای جوانان ایرانی) و اهتمام ویژه به امر نخبگان و استعداد های رشد یافته  جهت شناسایی و ساماندهی آنان و بهره گیری مناسب جهت تولید محصولات صورت می گیرد.

مرکز هنر های رقومی بسیج در جهت ارتقای سطح فرهنگی جامعه و مقابله با تهاجم فرهنگی تلاش کرده تا با ساخت بازی های رایانه ای بومی و مناسب، این خلاء فرهنگی را پر کند.

این مرکز از سال ۹۴ شروع به فعالیت در زمینه ساخت بازی های رایانه ای و تلفن همراه کرده است و توانسته بازی های گوناگونی را برای رایانه ها و گوشی های تلفن همراه به بازار عرضه کند.

بازی رایانه ای قتل در کوچه های تهران (۲) از جمله بازی های مرکز هنرهای رقومی بسیج می باشد که آماده عرضه به بازاز می باشد. همچنین دو بازی ایران ۵۷ و گویان نیز در دست تولید می باشند و در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهند شد.

بازی موتور سوار ، خلیج فارس، تیر انداز و بازی آنلاین سرزمین من از جمله بازی های ساخته شده برای گوشی های تلفن همراه می باشد.

 

بازی تلفن همراه _ موتور سوار

بازی تلفن همراه _ موتور سوار

بازی تلفن همراه _ تیر انداز

بازی تلفن همراه _ تیر انداز

بازی تلفن همراه _ خلیج فارس

بازی تلفن همراه _ خلیج فارس

بازی رایانه ای _ قتل در کوچه های تهران (2)

بازی رایانه ای _ قتل در کوچه های تهران (۲)

نرم افزار :

گسترش بی رویه گوشی های تلفن هوشمند در جهان، تاثیرات متنوعی را در سبک زندگی انسان ها به همراه داشته است. ضریب نفوذ ۳۹/۹۴ درصدی تلفن همراه در ایران، وجود ۲۱ میلیون کاربر اینترنت، استفاده بالا از گوشی های هوشمند و … همگی نشان از سطح مناسب استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران در کشور است. امروزه گوشی های هوشمند، خود را موازی با نیازهای جامعه پیش برده اند تا جایی که به تمامی نیازها انسان ها اندیشیده اند.

متاسفانه صنعت نرم افزار تلفن همراه به طور کامل وارداتی بوده و نتوانسته به تولیدات بومی بپردازد. مرکز هنرهای رقومی بسیج در راستای فرهنگ سازی بهتر در محیط گوشی های هوشمند و پر کردن خلاء نرم افزار های بومی، اقدام به ساخت نرم افزارهای مختلف با مضامین اسلامی و ایرانی کرده است تا بتواند  پاسخگوی نیازهای جامعه ایرانی باشد.

این مرکز توانست با تولید نرم افزار کوله بار در ۹ زبان، گام بزرگی در راستای کمک به زائران اربعین  برداشته باشد. همچنین با تولید نرم افزار سرزمین نور (راهنمای مجازی اردوهای راهیان نور) و نرم افزار انقلاب عشق(بررسی اتفاقات انقلاب اسلامی با شیوه ای نوین) و قاب سرخ (شبکه خاطره نگاری و تصویر سازی هوشمند) گام بزرگی در جهت تولیدات نرم افزاری بومی برداشته است.

 

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان