اخبار,اسلایدر (اخبار مهم),شاهرود

بوستان سلامت شاهرود میزبان علاقه مندان به بازی های رایانه ای

  • ۲۲ مرداد, ۱۳۹۳
  • شماره خبر:1319

sajad22222222222شاهرود- معاونت فرهنگی سپاه قائم آل محمد استان سمنان از برگزاری بازی های رایانه ای غرفه بوستان سلامت به مدت 1 ماه در سطح استان سمنان توسط موسسه هنرهای رقومی(دیجیتال) بسیج شهرستان شاهرود خبر داد.

رضا شاهرودیان در جلسه ای که به همین مناسبت و با حضور خبرنگاران برگزار شده بود ضمن اشاره به این که تکنولوژی همچون سایر پدیده ها پیامدهای مثبت و منفی گوناگونی دارد و اگر نحوه استفاده از آن را به درستی بدانیم می توانیم از این فرصت در مسیر اهداف خود بهره برداری کنیم از برگزاری غرفه بازی های رایانه ای در  بوستان سلامت به مدت 1 ماه در سطح استان سمنان توسط موسسه هنرهای رقومی(دیجیتال) بسیج شهرستان شاهرود خبر داد.

وی با بیان این که تکنولوژی می تواند در تبادل فرهنگی نقش آفرین باشد و همه باید قدرت فن آوری و تاثیر آن در همه ابعاد زندگی اجتماعی و تغییرات ناشی از آن در حوزه های مختلف را باور کنند اظهار کرد: یکی از نکاتی که در این بین باید مورد توجه قرار گیرد این است که هجمه های بسیاری در فضای مجازی و بازی های رایانه ای وجود دارد که باید ضمن پاسخ دادن به آن، محصول جایگزین آن نیز برای پاسخگویی به بخشی از نیاز جامعه تولید شود.

IMG_7851

معاونت فرهنگی سپاه قائم آل محمد استان سمنان گفت: از آن جائیکه غنی سازی اوقات فراغت یکی از مهمترین بحث هایی است که هر سال در تابستان مورد توجه قرار می گیرد که اگر به این امر به خوبی توجه نشود، ضررهای بسیاری را برای اجتماع دارد ایجاد فضاهایی مانند بوستان سلامت در پار ک ها می تواند موثر باشد.

شاهرودیان با اشاره به اهمیت محتواسازی در بازی های رایانه ای خاطرنشان کرد: تولید محتوا بسیار ارزشمند است چرا که کشور ما دارای استعدادهای بالای انسانی و فکری است و باید از این ظرفیت در تولید فکر بهره گرفته شود و ما توصیه می کنیم جهت دهی، کنترل زمان و کیفیت مصرف، جایگزین ممنوعیت ها شود.

IMG_7913

وی با تاکید بر این که یکی از وظایف شبکه ملی فرهنگ و مراکز دیجیتال، هدایت جوانان در این حوزه است که در همین راستا نیز بازی های رایانه ای سالم و ایرانی معرفی می شود افزود: بزرگ ترین هدف ما از برگزاری بازی های رایانه ای در فضای باز یا همان بوستان سلامت فرهنگ سازی و آگاه سازی خانواده ها فواید و معایب  این تکنولوژی است که البته خاصیت مسابقات برد و باخت است و آنچه باقی می ماند روحیه جوانمردی و دل های صاف و پاک است.

معاونت فرهنگی سپاه قائم آل محمد استان سمنان خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات رایانه ای، ضرورتی فراموش شده است که دشمنان کشور ما از بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان یک هجمه علیه مذهب، ملیت و فرهنگ ما بهره می‌برند، این در حالی است که جذابیت این بازی‌ها غیر قابل انکار است و ما نمی‌توانیم کودکان، نوجوانان و جوانان خود را از انجام این بازی‌ها منع کنیم، بنابراین لزوم ساماندهی و سالم‌سازی این حوزه برای هدفمند کردن آن بیش از پیش احساس می‌شود.

IMG_7853
شاهرودیان تصریح کرد:  استقبال مردم به خصوص رده سنی کودک و نوجوان از غرفه بازی های رایانه ای بسیار خوب بوده و با  توجه به هجمه های فراوان در این حوزه و سرمایه گذاری های کلانی که دشمن در این حوزه دارد، خواهشمندیم والدین در کنار فرزندان باشند و آنها را در فضای مجازی رها نکنند.

این بازی ها از تاریخ 11 مرداد به مدت 1ماه در سطح بوستان های سلامت استان سمنان برگزار می شود که برگزاری این طرح بر عهده موسسه هنرهای رقومی(دیجیتال) بسیج شهرستان شاهرود است که با همکاری معاونت فرهنگی سپاه قائم آل محمد استان سمنان ،سپاه ناحیه شاهرود، روابط عمومی شهرداری،   شورای شهر این شهرستان و گیم نت کهکشان در حال برگزاری می باشد.

انتهای پیام./

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان