اصفهان

  • ۱۹ دی, ۱۳۹۵
  • شماره خبر:5675

 

 

 

مرکز هنر های رقومی بسیج استان اصفهان از بهار سال ۱۳۹۲ فعالیت خود را آغاز نمود که شروع این فعالیتها با اقبالی بود که مدیریت هنر های رقومی بسیج جناب آقای مهندس جعفری به این مرکز نشان داده و تجهیزات قابل توجهی را به این مرکز اختصاص دادند در طول این مدت دو سال در همه موارد هم از نظر فنی تخصصی و هم از نظر تجهیزاتی، پیشتیبانی های بی دریغی را نسبت به این مجموعه عنایت داشته که لازم می دانیم در همین جا از ایشان و مدیران و کارمندان آن مرکز علی الخصوص جناب آقای دیانتی تشکر نمائیم.

مرکز هنر های رقومی (دیجیتال) بسیج با نگاه تخصصی به حوزه انیمیشن سعی دارد با بهره گیری ازاعضای متخصص و با تجربه خود ، گامی بلند در این زمینه برداشته و تولیدات خود را با کیفیت استاندارد و قابل رقابت با نمونه های خارجی تولید نماید .
اعضاء مجموعه هنر های رقومی (دیجیتال) بسیج اصفهان متشکل از هنرمندانی با سالها تجربه در این زمینه است که دارای سوابق درخشان در استودیو های اصفهان، تهران و مشارکت در پروژه های انیمیشنی می باشند. با توجه به اینکه این مجموعه توانسته با بکارگیری اکثرمتخصصین انیمیشن در سطح استان ، فارغ از محدودیت های نرم افزاری و تکنیکی و باتکیه برتخصص اعضای خود ، به تولید انیمیشن پرداخته و به عنوان مرکز اصلی انیمیشن جلوه های ویژه رایانه ای در اصفهان بتواند پروژه هایی در سطح ملی را اجرا نماید ، همچنین این مجموعه سعی نموده تا تمامی حلقه های ساخت انیمیشن را در یک جا جمع نماید و بدین منظور گروه های ایده پرداز، سناریو نویس طراحی کاراکتر، تیم پیش تولید و کارگردانی برای هر یک از مجموعه های تولیدی تشکیل شده است .که نشان از نگاه استراتژیک و بلند مدت این مجموعه به مسئله فرهنگ سازی و محتوای تولیدات خود دارد .

پروژه ها:

۱ – پروژه انیمیشنی “چتر های وارونه “نخستین مجموعه تولیدی این مرکز در سبک انیمیشن فانتزی است . این مجموعه در دوازده قسمت و با موضوع آگاه سازی جامعه در مورد خطرات ماهواره و با محتوای طنز آمیز است در این مجموعه سعی شده با نگاهی واقع بینانه و منصفانه تاثیر ماهواره وبر خانواده مورد بررسی قرار گیرد. که قسمت اول آن تولید گردیده و قسمت های بعدی آن به دلایل مالی متوقف شده است.
۲ – انیمیشن زنده بود با رویکرد بحران بی آبی تهیه شده و در جشنواره ملی آب موفق به کسیپب رتبه اول کشوری گردید.
۳ – پروژه “دوستان” از دیگر تولیدات این مجموعه است که به زودی رونمایی خواهد شد.
۴ – پروژه انیمیشنی “قطره بازیگوش” مجموعه پنج قسمتی دیگریست که برای صدا وسیما تولید و به پایان رسیده است این مجمو عه ارائه الگویی مناسب برای سبک زندگی است.
۵ – پروژهای “شهید زرین و رسانه” نیز در دست ساخت است.

بخش آموزش :

بخش آموزش در این مجموعه به منظور تربیت نیروی متخصص از میان جوانان مومن و متعهد ، با هدف بکارگیری ایشان در پروژه های آتی راه اندازی گردیده که تا کنون توانسته است با استفاده از روش های مدرن و کارآمد آموزشی اقدام به تربیت نیروی ماهر و متخصص نماید لازم به ذکر است درهمین راستا روش های نوین آموزشی روز دنیا جهت سهولت در امرآموزش طراحی گردیده است. مرکز هنر های رقومی (دیجیتال) بسیج سعی نموده با برقراری ارتباط میان مراکز فرهنگی سطح استان و گروه های انیمیشن سازی ، بستر مناسب را جهت ارائه محتوای فرهنگی در قالب هنر انیمیشن را ایجاد نماید . بدین منظور گروه های ایده پردازی سناریو نویسی طراحی کاراکتر و تیم پیش تولید و کارگردانی برای هر یک از مجموعه های تولیدی تشکیل می شود و بدین ترتیب ارتباط میان متولیان فرهنگی و تیم های تولید کننده برقرار شده که نتیجه آن تولید مجموعه های اثرگذار انیمیشنی در ماه های آتی خواهد بود.

 

نمایی از فعالیت های مرکز هنر های رقومی بسیج اصفهان

 

نمونه ای از آثار تولید شده مرکز:

نظرات
آخرین اخبار
تبلیغات

همراهان